Poraz na startu

US Open: Karlović okončao svoj nastup

Hrvatski tenisač Ivo Karlović oprostio se od nastupa u pojedinačnoj konkurenciji na posljednjem Grand Slam turniru sezone - US Openu...

Bolji je u 1. kolu njujorškog Grand Slam turnira bio 182. tenisač svijeta - Tajvanac Jimmy Wang. Bio je to drugi susret ove dvojice tenisača, a prvi je odigran još davne 2005. godine u Marseilleu (dvorana). Tada je kao 26-godišnjak Karlović upisao 7-6, 6-4 pobjedu, ali je ovoga puta Tajvanac uzvratio.

Pitanje je u kojem bi smjeru meč otišao da je Karlović uspio zadržati prednost mini-breaka u tie-breaku prvog seta. Poveo je naš tenisač s 3-1, ali onda uspio ispustiti pet uzastopnih poena (dva na svom servisu). Wang je dobio prvi tie-break rezultatom 7-4.

Ni u drugom setu, kao ni u prvom, nije bilo izgubljenih servisa, pa je odluka o pobjedniku ponovno morala biti odlučena u tie-breaku. Ovoga je puta Karlović bio taj koji je okrenuo rezultat u svoju korist kada se s 2-5 vratio i poveo 6-5 uz servis. Prvu set-loptu je propustio, kao i drugu (kod 7-6), ali ne i treću kod vodstva 9-8.

Nažalost, razina igre našeg tenisača je u nastavku drastično pala, pa je Wang u naredna dva seta tri puta oduzimao početni udarac Karloviću, te rezultatom 6-1, 6-4 osigurao 2. kolo, prvo u svojem tek četvrtom nastupu na US Openu.(TS)