I Lučić izgubila

US Open: Hrvatska ostala bez predstavnica

Hrvatski ženski tenis ostao je bez predstavnica na posljednjem Grand Slam turniru sezone - US Openu. Nakon Petre Martić u 1. se kolu od njujorškog turnira oprostila i Mirjana Lučić...

Bolja je sa 6-3 i 7-5 bila španjolska tenisačica Maria Jose Martinez Sanchez nakon sat i 45 minuta igre. Imala je svojih prilika Lučić, ali je iste vrlo brzo prokockala.

U prvom je setu povela sa 3-1, ali je već u narednom servis-gemu ispustila svoj početni udarac, a Španjolka je nakon toga nanizala pet gemova i osvojila prvi set rezultatom 6-3.

U nastavku meča nije bilo breakova sve do devetog gema kada je naša tenisačica oduzela početni udarac Martinez Sanchez i dobila priliku servirati za drugi set. Međutim, Španjolka, kao i u prvom setu, odmah vraća izgubljeni servis i ponovno niže tri gema zaredom, što joj donosi rezultat 7-5, odnosno pobjedu i 2. kolo US Opena.

Španjolka će u 2. kolu igrati s pobjednicom između Serene Williams i Coco Vandeweghe.(TS)