Uvjerljiva partija

Ćorić se po prvi put u karijeri plasirao u 4. kolo Grand Slam turnira

Borna Ćorić (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Mladi hrvatski tenisač, 21-godišnji Borna Ćorić po prvi se put u karijeri plasirao u 4. kolo nekog "grand slam" turnira nakon što je u 3. kolu US Opena svladao Rusa Danila Medvedeva sa 6-3, 7-5, 6-2.

Ćorić se bolje snašao u nervoznom prvom setu u kojemu su oba igrača napravila veliki broj neprisiljenih pogrešaka te je kaznio vrlo loše serviranje Medvedeva. U drugom setu Ćorić je kod 5-4 propustio servis za set, no odmah potom je uspio još jednom oduzeti servis Medvedevu i zatim iskoristiti drugu priliku da privede tu dionicu igre u svoju korist. Kada je Ćorić napravio "break" za 2-1 u trećem setu više nije bilo dvojbe tko će izaći kao pobjednik.

Bila je ovo treća Ćorićeva pobjeda u četvrtom međusobnom susretu protiv Medvedeva.

U 4. kolu Ćorić će igrati protiv trećeg igrača svijeta i pobjednika US Opena iz 2009. godine, Argentinca Juana Martina Del Potra koji je u 3. kolu svladao Španjolca Fernanda Verdasca sa 7-5, 7-6 (8), 6-3.

Ćorić i Del Potro se dosada nisu susretali.

Branitelj naslova i prvi igrač svijeta Španjolac Rafael Nadal uspio se plasirati u 4. kolo teško izborenom pobjedom protiv mlado Rusa Karena Hačanova od 5-7, 7-5, 7-6 (7), 7-6 (3). Hačanov je nakon osvojenog prvog seta imao i prednost od 5-4 uz servis u drugom, no nije uspio odservirati za 2-0 u setovima da bi u "tie-breaku" trećeg seta napravio čak tri dvostruke servis pogreške kojima je omogućio Nadalu prednost od 2-1. Sljedeći Nadalov suparnik bit će Gruzijac Nikoloz Basilašvili.

Kod tenisačica je u najiščekivanijem susretu 3. kola Serena Williams uvjerljivo sa 6-1, 6-2 svladala svoju sestru Venus te će joj sljedeća suparnica biti Estonka Kaia Kanepi.

Braniteljica i trenutačno treća tenisačica svijeta Amerikanka Sloane Stephens plasirala se u 4. kolo zahvaljujući 6-3, 6-4 pobjedi protiv nekadašnje prve igračice svijeta Bjeloruskinje Viktorije Azarenke. Sljedeća prepreka na putu ka obrani naslova za Stephens će biti Belgijanka Elise Mertens koja je u 3. kolu nadigrala Čehinju Barboru Strycovu sa 6-3, 7-6 (4).