US Open: Čilić lakoćom u drugo kolo

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u 2. kolo US Opena uvjerljivom pobjedom nad Ukrajincem Iljom Marčenkom (73. na ATP ljestvici) rezultatom 7-5, 6-3, 6-1...

Problema je Čilić imao tek u 1. setu, te je nakon slabijeg starta u meč imao veliki zaostatak od 5-2. No, tada 13. tenisač svijeta i 11. nositelj turnira ubacuje u višu brzinu, te serijom od pet uzastopnih gemova dolazi u vodstvo.

U drugom setu je Međugorac u dva navrata oduzimao servis protivniku, a jednom izgubio svoj početni udarac, što je bilo dovoljno za sigurnih 6-3, a potpuni raspad Marčenkove igre iskoristio je za konačnih 6-1 u trećem setu.

Meč je ukupno trajao dva sata i osam minuta, a Čilić je u njemu realizirao sedam od ukupno 14 break-lopti, te je osvojio 32 poena više od svog protivnika (101-69).

Bio je to prvi međusobni meč ove dvojice igrača, a u 2. kolu će Čilić igrati protiv Japanca Keija Nishikorija.

Imao je Nishikori olakšan posao u 1. kolu, budući mu je Kazahstanac Evgenij Korolev predao meč kod njegova vodstva 7-6(0), 5-2. Nishikori je 147. igrač svijeta s kojim je Čilić dosad igrao samo jednom i pobijedio. Bilo je to 2008. godine na tvrdoj podlozi Indian Wellsa, a tada je Čilić slavio 6-2, 6-4.