Čilić prvi Hrvat u povijesti u polufinalu Melbournea!

Nakon duge borbe i pet setova, Marin Čilić slavio je protiv Andyja Roddicka za uspjeh karijere...

Marin Čilić, najbolji hrvatski tenisač, dobio je još jedan dramatičan meč na ovogodišnjem Australian Openu. Još je jednom bio pobjednik u meču na pet setova. Pobjedom protiv sedmog tenisača svijeta Andyja Roddicka, nakon tri sata i 50 minuta igre je bilo 7-6(4), 6-3, 3-6, 2-6, 6-3, Čilić se prvi put u karijeri plasirao u polufinale nekog Grand Slam turnira. Tamo će, pak, igrati protiv pobjednika iz meča koji slijedi, a u kojem se sastaju Rafael Nadal i Andy Murray.

Pobjedom protiv Roddicka nakon tri sata i 50 minuta igre Čilić se prvi put u karijeri plasirao u polufinale nekog Grand Slam turnira

U osmini finala je Čilić također morao igrati pet setova da bi pobijedio Juana Martina del Potra, a sličan scenarij je ispisao i njegov treći meč protiv Roddicka, nakon kojeg Čilića ima 2-1 u karijeri protiv igrača gromovitog servisa. Poslije drugog seta, kojeg je Čilić dobio sa 6-3 i poveo 2-0 u setovima, činilo se da je Roddick na malom koraku od poraza. Izgledao je potpuno nemotivirano, tužio se na ozljedu ramena i čekala se samo egzekucija Čilića, koji je do tog trenutka igrao iznimno dobro.

No, Roddick je umrtvio igru, naizgled nezainteresirano je odbijao svaki Čilićev napad, te se meč okrenuo. U trećem setu je Roddick break s početka zadržao do kraja, a četvrti meč je Roddick otvorio s 5-0. Tako se za tili čas došlo do petog seta koji je, također, traumatično počeo za najboljeg hrvatskog tenisača. Naime, u prvom gemu je Roddick imao tri vezane break prilike (0-40), ali je tada Čilić odigrao najbolje u možda ključnom trenutku meča. Jer, tko zna kako bi meč završio da je Roddick u peti set zagazio s breakom.

Kod 2-1 u petom setu je Čilić napravio, poslije se pokazalo, jedini break u ključnoj dionici koji mu je otvorio put do polufinala. Mogao je Čilić i ranije završiti meč jer je kod 4-1 imao nove dvije break prilike. Isto tako, na svom servisu je Čilić stalno proživljavao dramu. Kod 4-2 je na 40-40 odservirao dva asa, kod 5-3 je Roddick također bio na izjednačenju. No, pravom igrom u ključnim trenucima Čilić je zadržao prednost i opet pobjednički završio meč na Australian Openu.

Kratko samo recimo da je u prvom setu Čilić napravio break kod 5-5, ali je Roddick vratio izgubljeno odmah u narednom gemu, samo da bi izgubio tie-break. U drugom setu je Roddick s breakom vodio 2-1, ali je potom hrvatski tenisač nanizao četiri gema.

Roddick je imao više break lopti u meču (16-13), te je i više puta oduzeo servis suparniku (6-5). Čilić je, pak, imao više izravnih poena (63-47), kao i as udaraca (20-15)