ATP turniri

U borbi za naslove Raonic i Istomin, Almagro i Volandri

U finalu ATP turnira u San Joseu igrat će branitelj naslova Kanađanin Milos Raonic protiv Uzbekistanca Denisa Istomina...

Raonic je u polufinalu sa 7-6(4), 6-2 savladao američkog tenisača Ryana Harrisona uz 20 zabijenih asova i 81% osvojenih poena na svom servisu.

Time je izjednačio međusoban omjer protiv Harrisona na 1-1 nakon poraza u tri seta u Indian Wellsu prošle godine, te je došao u priliku boriti se za treći naslov u karijeri.

Nepostavljeni Istomin, trenutno 61. igrač svijeta, je svoj drugi finale na ATP Touru, nakon New Havena 2010. godine (poraz od Stahovskog, op.a.), izborio pobjedom nad Francuzom Julienom Benneteauom 6-3, 6-7(4), 6-3.

Ove je sezone na omjeru od devet pobjeda i tri poraza. Raonic i Istomin dosad nisu nikad međusobno igrali.

ATP Sao Paulo: Almagro i Volandri u finalu

Nicolas Almagro i Filippo Volandri finalisti su ATP zemljanog turnira u brazilskom Sao Paulu. Turnir je ovo koji je u programu zamijenio Costa do Sauipe, turnir kojeg je prošle godine osvojio baš španjolski tenisač Almagro.

U polufinalu je, u španjolskom ogledu, Almagro pobijedio Alberta Ramosa 6-4, 7-6(4). Kontrolirao je jedanaesti igrač na svijetu cijeli meč, makar nije lako slomio sunarodnjaka. Ipak, u nedjelju će Almagro loviti jedanaestu ATP titulu u karijeri, a na tom putu mu još stoji 69. igrač svijeta, Talijan Volandri.

U četvrtfinalu je Volandri iznenađujuće pobijedio Davida Nalbandiana, a i dan kasnije je pobijedio favoriziranog igrača, domaćeg aduta Thomaza Belluccija. Bilo je 5-7, 6-0, 6-2, makar ostaje nejasno iz kojeg je razloga Bellucci toliko dugo ostao na terenu.

Još na kraju prvog seta je Bellucci ozlijedio desni gležanj, ali je odigrao sve do kraja. Koliko ga je ta ozljeda zapravo mučila najbolje se oslikava u tome da je u drugom i trećem setu uhvatio samo dva gema.

Volandri je u karijeri osvojio dva ATP turnira, ali zadnji put je slavio ili igrao finale daleke 2006. godine. Almagro protiv njega u karijeri ima 6-3.