Tokio: Nadal osvojio 43. ATP krunu u karijeri

Španjolac Rafael Nadal, prvi tenisač svijeta, trijumfalno je okončao nastup na ATP turniru u Tokiju, te je sve završilo njegovim podizanjem pehara...

U finalnom meču je Nadal pobijedio petog nositeljica, Francuza Gaela Monfilsa, sa 6-1, 7-5. Nastavila se tako tradicija u njihovim mečevima, Nadal je dobio i sedmi od osam međusobnih susreta.

Samo jedan sat i 17 minuta je trajao finale od kojeg se očekivala daleko veća neizvjesnost, pogotovo stoga što Nadal nije nakon US Opena prikazivao briljantan tenis, a u polufinalu je opako visio u meču protiv Viktora Troickoga, kada je u tie-breaku trećeg seta spasio i dvije meč-lopte i to na servis Srbina.

Monfils je ostao daleko od bilo kakve ozbiljne prijetnje. Nije došao do niti jedne break-prilike, u prvom je setu osvojio samo 12 poena, dok ih je Nadal, nakon ubačenog prvog servisa, osvojio čak 90 posto (28 od 31).

Španjolcu je ovo sedmi ATP turnir godine, kao i 43. u karijeri. Za usporedbu, Roger Federer ih ima točno dvadeset više.