Štepanek okrenuo Ljubičića, teška pobjeda Petre Martić

Hrvatska tenisačica Petra Martić plasirala se u osminu finala WTA teniskog turnira u Kopenhagenu, dok je Ivan Ljubičić poražen u drugom kolu ATP teniskog turnira u Queen'su.

Iako je imala set i 5-1 u drugom, hrvatska tenisačica Petra Martić vrlo je teško, sa 6-3, 5-7, 7-5, pobijedila Rumunjku Simonu Halep u ogledu 2. kola WTA turnira u Kopenhagenu.

Bio je to prvi susret dviju tenisačica rođenih 1991. godine, a trajao je čak dva sata i 49 minuta, iako je mogao završiti puno ranije. Kao što smo spomenuli, Petra Martić je nakon osvojenog prvog seta u drugom setu povela s 5-1. No, Rumunjka se nije predala i sa šest uzastopnih gemova je odvela meč u treći set. U njemu je Martić opet bolje krenula, imala je 2-0 i 3-1, ali se Rumunjka još jednom vratila, te je s tri uzastopna gema povela s 4-3. Martić je kod 4-4 propustila tri break-lopte, ali je kod 5-5 oduzela servis Simoni Halep, te odservirala za pobjedu.

Da će to biti čudan meč, pokazao je već prvi servis-gem Rumunjke, u kojem Martić nije iskoristila niti jednu od sedam break-lopti! Svejedno, hrvatska tenisačica je oduzela servis Halep u osmom gemu, a nakon toga iskoristila servis za prvi set.

Martić je ukupno u meču realizirala 6 break-lopti od 21 prilike, a Halep 5 od 14. Inače, Halep je trenutno 60., a Martić 112. na svjetskoj rang-ljestvici.

U četvrtfinalu će hrvatska tenisačica igrati protiv Ukrajinke Alone Bondarenko, nekoć 19., a danas tek 114. tenisačice svijeta. Bit će to njihov prvi susret.

Ivan Ljubičić nije se pridružio Marinu Čiliću u 3. kolu Queen's Cluba, londonskog ATP turnira na travi. Bolji od Ljubičića u 2. kolu je bio Čeh Radek Štepanek 0-6, 7-5, 6-4 nakon jednog sata i 48 minuta igre.

Bio je to treći dvoboj dvojice 32-godišnjaka na Touru i druga pobjeda nešto starijeg Štepaneka. Ljubičić je nakon samo dvadesetak minuta igre dobio prvi set sa 6-0. U tom setu je Štepanek osvojio samo jedan poen na servisu našeg tenisača.

U drugom setu je Ljubičić kod rezultata 2-2 spasio dvije break-lopte, a u sljedećem gemu je napravio break i poveo je sa 4-2. No, Štepanek se vratio u meč breakom u narednom gemu, a još jednim kod 5-5 osigurao je i servis za 1-1 u setovima, što je odradio uspješno.

U trećem setu je Ljubičić izgubio servis u trećem gemu, u kojem je nakon 0-40 spasio prve dvije break-lopte, ali ne i treću. Jedinu break-loptu u setu odluke Ljubičić je izborio kada je Čeh servirao za pobjedu. No, tada je Štepanek zabio as.

Ljubičić je zabio 15 asova i osvojio 84% poena na prvom servisu. No, na drugom je uzeo samo 9 od 23 poena.