Porečanka slavi

Mrdeža i Petrović pobjednici pozivnog turnira u Zadru

U finalu turnira tenisačica, na kojem je nastupilo 16 hrvatskih igračica, druga nositeljica natjecanja, 29-godišnja Porečanka Tereza Mrdeža je sa 6-2, 6-3 bila je bolja od aktualne dvoranske prvakinje Hrvatske, 24-godišnje Ive Primorac.

Hrvatska Fed Cup reprezentativka Tereza Mrdeža i srpski tenisač Danilo Petrović pobjednici su pozivnog turnira Hrvatskog teniskog saveza (HTS) ukupnog nagradnog fonda od 50.000 eura, koji je u petak završen na terenima Regionalnog teniskog centra HTS-a u Zadru.

U konkurenciji muškaraca do finala su stigli prvi i drugi nositelj, dvojica srpskih tenisača Danilo Petrović i Peđa Krstin. Prvi nositelj Petrović je slavio sa 6-3, 6-0, osvojivši 11 od posljednjih 12 gemova, nakon što je Krstin krenuo u meč s ranim 'breakom' (2-1).

Obojica finalista su izborila nastup u glavnom ždrijebu zaradskog turnira u sklopu Adria Toura na kojem će nastupiti najbolji tenisač svijeta Novak Đoković, dvojica najboljih hrvatskih igrača Marin Čilić i Borna Ćorić, najbolji njemački tenisač Alexander Zverev, najbolji bugarski tenisač Grigor Dimitrov i Rus Andrej Rubljov.

Ždrijeb skupina turnira bit će održan u 19 sati, nakon ekshibicijskog dvoboja mješovitih parova u kojima će se Novaku Đokoviću i Olgi Danilović suprotstaviti Borna Ćorić i Ana Konjuh.