Strasbourg: Mirjana Lučić pobijedila Jelenu Dokić za četvrtfinale

Renkingom najbolja hrvatska tenisačica Mirjana Lučić plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Strasbourgu koji se, uz nagradni fond od 220.000 eura, igra na terenima zemljane podloge...

Lučić je pravo nastupa protiv bolje iz ogleda Medina Garrigues (sedma nositeljica) - Jovanovski zaslužila brzom pobjedom protiv Jelene Dokić, Osječanke koja nastupa pod australskom zastavom.

Hrvatska tenisačica, trenutačno 106. u svjetskom poretku, inače i finalistica ovog turnira iz 1997.godine (poraz 6-2, 7-5 od Steffi Graf), Jeleni Dokić prepustila je po dva gema u svakome setu, a konačnih 6-2, 6-2 ostvarila za manje od sat vremena igre.

Bio je ovo drugi meč ovih tenisačica i prva pobjeda za Lučić koja je susret otvorila s 4-0 da bi potom izgubila svoj servis u šestom gemu, no i "breaknula" suparnicu odmah potom. Sigurno je nakon toga odservirala za prvi set.

Nastavak igre otvoren je nizom breakova. Lučić je iskoristila svoju šansu već u prvom, a potom i u trećem gemu za prednost 2-1, a onda i kod 4-2 napravila dodatni korak prema četvrtfinalu. Potvrdila ga je iskorištenom drugom meč-loptom.

Podsjetimo, Lučić je u turnir ušla kroz kvalifikacije.