Stosur prizemljila Wozniacki, Clijsters razbila Janković

Danska tenisačica Caroline Wozniacki, prva igračica svijeta, prizemljena je u meču 2. kola Kestenjaste skupine WTA Sony Ericsson Championshipsa u Dohi...

Sa 6-4, 6-3 ju je pobijedila australska tenisačica Samantha Stosur koja se tako prometnula u prvu favoritkinju ove skupine. Podsjetimo da su ove dvije tenisačice upisale pobjede u prvom kolu, pa je tako Stosur pobijedila Schiavone, dok je Wozniacki bila uvjerljiva protiv Dementijeve.

Skupo su Wozniacki koštale četiri propuštene break-prilike u prvom setu. S druge strane je Stosur iskoristila jedinu svoju i time dobila prvi set 6-4. Nakon toga je preko puta sebe imala nervozniju suparnicu, a time je Australki put do slavlja bio olakšan.

Ipak kod 6-4, 5-3 je Wozniacki imala još jednu break-priliku za povratak. Niti tada nije bila prisebna, pa je na kraju meča upisala poražavajućih 0-6 kod realizacije oduzimanja suparničkog servisa.

Na turniru je startala i pobjednica US Opena, Belgijanka Kim Clijsters. Vrlo lako je svladala srpsku tenisačicu Jelenu Janković sa 6-2, 6-3, što je Srpkinji drugi lagani poraz u Dohi.

WTA Championships, 2. kolo:

Kestenjasta skupina:

Stosur (5) - Wozniacki (1) 6-4, 6-3

Dementijeva (7) - Schiavone (4) (četvrtak)

Redoslijed: 1. Stosur 2-0, 2. Wozniacki 1-1, 3. Schiavone 0-1, 4. Dementijeva 0-1.

Bijela skupina:

Zvonarjeva (2) - Azarenka (8) 7-6(4), 6-4

Clijsters (3) - Janković (6) 6-2, 6-3

Redoslijed: 1. Zvonarjeva 2-0, 2. Clijsters 1-0, 3. Azarenka 0-1, 4. Janković 0-2.