Srbi bliže osvajanju Davis Cupa: Tsonga teže ozlijedio koljeno

Sezona je završena za francuskog tenisača Jo-Wilfrieda Tsongu zbog ozljede lijevog koljena

Francuski tenisač a ove godine više neće izlaziti na teren. U pitanju je ozljeda koljena zbog koje će propustiti i finale Davis Cupa protiv Srbije sljedećeg mjeseca.

Najbolje rangirani francuski tenisač, trinaesti u svjetskom poretku, još je tijekom Wimbledona zadobio ozljedu lijevoga koljena koja se ponovila i tijekom turnira u u na kojem je izgubio polufinalni susret protiv sunarodnjaka i kasnijeg pobjednika (finale protiv Ljubičića), Gaëla Monfilsa.

- Za potpuni oporavak trebat će mi oko šest tjedana. S 'tonom' lijekova mogao bih na teren, ali bih tako riskirao ozljedu koja bi me izbacila iz pogona na šest mjeseci. Uz povlačenje s Olimpijskih igara 2008. godine, ovo je najteži trenutak moje karijere - bio je očajan Tsonga, koji će tako propustiti i pariški Masters, turnir koji je osvojio 2009. godine.

Finale Davis Cupa igra se u Beogradu od 3. do 5. prosinca.

Budući da Tsonga na njemu neće nastupiti, francusku reprezentaciju predvodit će Monfils, četrnaesti tenisač svijeta. Drugo mjesto u singlu popunit će ili Gilles Simon (52.) ili Richard Gasquet (27.).