Šprem bez ikakve šanse protiv sjajne Clijsters

U 2. kolu ovogodišnjeg Wimbledona belgijska tenisačica Kim Clijsters pobijedila je posljednju Hrvaticu u ždrijebu, Karolinu Šprem, sa sigurnih 6-3, 6-2...

Bio je ovo peti meč u karijeri 8. tenisačice na svijetu i 104., te peta pobjeda Belgijanke. Isto tako, baš nikada Šprem nije osvojila niti set u tim mečevima.

No, i ovom prilikom je Šprem ostavila bolji dojam no što to pokazuje rezultat. Međutim, napadačka igra od prvog do zadnjeg poena opet se osvetila Karolini u pokušaju pružanja jačeg otpora.

Na početku je meča Šprem prva došla do break-prilika. Imala ih je tri (15-40 i prednost) kod 1-1. Nakon što to nije iskoristila upala je u probleme u idućem gemu, makar je imala dvije vezane gem-lopte (40-15). Taj jedan break odlučio je prvi set.

U drugom setu je Šprem povela 1-0, samo da bi nakon toga ispustila pet gemova zaredom. Uspjela je do kraja 25-godišnja hrvatska tenisačica osvojiti jedan gem i time se oprostiti od trećeg Grand Slam turnira godine.

Meč je trajao jedan sat i 13 minuta, a ne treba čuditi da je Šprem imala čak više izravnih poena (23-20). No, klasična igra hrvatske tenisačice je i donijela mnogo više neforsiranih pogrešaka, kao i onih prisilnih.

Hrvatski tenis tako je ostao samo na jednom imenu u Wimbledonu nakon trećeg dana natjecanja. U pitanju je Ivan Dodig.