Spasio čast Hrvata: Dodig u 2. kolu Wimbledona!

Ivan Dodig osvjetlao je obraz hrvatskom muškom tenisu na trećem Grand Slam turniru sezone, Wimbledonu, pobjedivši u 1. kolu Španjolca Oscara Hernandeza s lakih 6-1, 6-3, 6-3...

Nakon što su prvog dana turnira ispala dvojica najboljih hrvatskih tenisača, Marin Čilić i Ivan Ljubičić, Dodig (193. igrač svijeta) je nadigrao 68 mjesta boljerangiranog španjolskog igrača i u svom prvom nastupu u glavnom turniru Wimbledona ostvario premijernu pobjedu.

Bio je to njihov drugi međusobni susret i prvi na ATP Touru, te prva pobjeda Dodiga.

Rođeni Mostarac je u 1. kolu na terenu boravio tek jedan sat i 31 minutu, te je u tom periodu zabio 12 aseva, realizirao pet od ukupno devet break-prilika (dvije u prvom setu, dvije u drugom i jednu u trećem), a da pritom nije izgubio vlastiti početni udarac (spasio svih 5 break-lopti).

U 2. kolu Dodigov će protivnik biti Amerikanac Sam Querrey, 21. igrač svijeta i 18. nositelj turnira, koji je u 1. kolu imao olakšan posao budući mu je Ukrajinac Sergij Stahovskij kod njehgovog vodstva 7-6(4), 6-3, 2-1 predao meč zbog ozljede.

Protiv Querreyja Dodig dosad nije igrao.