Španjolac opet koban za Hrvate: Ferrer izbacio Karlovića

Španjolac David Ferrer, 15. nositelj ATP Masters 1000 turnira u Miamiju, pobijedio je u 3. kolu 24. nositelja, našeg Ivu Karlovića 7-6(5), 6-3 nakon 86 minuta igre...

Karlović u cijelom meču nije izborio niti jednu break loptu, a Ferrer je do svoje jedine dvije stigao u drugom gemu drugog seta. Drugu je iskoristio, čime je trasirao put ka pobjedi nakon osvojenog prvog seta u tie-breaku, u kojem je bilo 7-5.

Zapravo je, čini se, upravo tie-break bio najvažniji dio meča. Igrači su bili sigurni na svojim servisima sve do 12. poena, u kojem je Karlović svom suparniku ponudio drugi servis, a Ferrer je dobrim reternom pod noge natjerao Karlovića na pogrešku na mreži. Nakon što je Zagrepčanin izgubio jedini servis-gem početkom drugog seta, priliku za povratak nije izborio...

Karlović u ovome dvoboju nije bio na uobičajenoj razini što se tiče razornosti njegovog servisa, a čemu svjedoči podatak da je zabio samo 10 asova, a to je, za njegove standarde, skromna brojka. Isto tako, napravio je 13 neforsiranih pogrešaka više od 28-godišnjeg Španjolca (31-18), a imao je samo jedan izravni poen više (23-22).

Bio je to njihov drugi dvoboj i druga pobjeda Ferrera, koji će u osmini finala igrati protiv sunarodnjaka Rafaela Nadala.
Zanimljivo je podsjetiti da je Ferrer prošle godine u 3. kolu Miamija zaustavio Marina Čilića, a ovoga puta je u istoj fazi istog turnira bio bolji i od Karlovića, nakon čijeg je poraza upravo Čilić ostao jedini hrvatski predstavnik koji je još u turniru.