Sjajni Nadal 'pomeo' Berdycha i osvojio drugi Wimbledon!

Španjolac Rafael Nadal, prvi tenisač na svijetu, osvojio je novi, drugi Wimbledon u karijeri. U finalnom meču je pobijedio Čeha Tomaša Berdycha sa 6-3, 7-5, 6-4...

Ovim slavljem je Nadal došao do četrnaeste uzastopne pobjede u Londonu: osvojio je Wimbledon 2008. godine nakon pobjede u epskom finalu protiv Federera u pet setova, a prošle je godine otkazao dolazak na 'svetu travu' zbog ozljede. No, nova godina na travi u Londonu je donijela novo slavlje za Španjolca.

Rafael Nadal stigao je do svog osmog Grand Slam naslova u karijeri

Pobjeda nakon dva sata i petnaest minuta igre donijela je Nadalu i osmi Grand Slam naslov u karijeri. Jednom je bio najbolji na Australian Openu, dva puta u Wimbledonu i pet puta u Roland Garrosu.

Berdych je, pak, igrao prvi finale na nekom od Grand Slam turnira, a prva šansa da ugrabi jedan takav pehar vjerojatno je unijela u njegovu igru nešto više nervoze u odnosu na mečeve protiv Federera ili Đokovića. No, unatoč i tome Nadal je bio od prvog poena na visini zadatka, te je još jednom odigrao meč s malim brojem pogrešaka, gušeći sve žešće suparnika kako je meč odmicao.

U prvom setu je od 3-3 Nadal vrlo brzo odveo set u svoju korist (6-3) uz dva breaka. U prvom gemu drugog seta Berdych je imao najveću priliku u meču na servis suparnika. Stvorio je tri break-prilike, ali niti jednu nije realizirao. U tom drugom setu je i najbolje servirao, ali je opet pokleknuo u završnici dionice. Kod 6-5 je Nadal napravio novi break i tako poveo 2-0 u setovima.

I u trećem setu je opet Berdych došao prvi do break-prilike, ali je i tada bio neodlučan preuzeti potpuni rizik u tom poenu. I ta je šansa ostala samo statistički podatak, te je u servis-gemu gdje je trebao ostati u meču Čeh napravio novi propust.

Poklonio je nekoliko poena, a u zadnjem ga je Nadal sjajnom forhend dijagonalom prošao na mreži, te zasluženo došao do pobjedničkog pada na 'svetu travu' i proslave novog Grand Slam naslova.

U meču Berdych nije iskoristio niti jednu od četiri break-prilike, dok je Nadal iskoristio četiri od šest. Bio je to njihov jedanaesti međusobni ogled. Nadal sada ima 8-3, kao što ima i sedam pobjeda zaredom.