Andreas Haider Maurer pobijedio je u 1. kolu turnira u Beču Thomasa Mustera 6-2 7-6(5), u meču u kojem je 43-godišnji veteran zbilja igrao dobro...

Muster se ove sezone vratio profesionalnom tenisu nakon 10 godina, a nakon par prilično neuvjerljivih nastupa na challengerima bivši je prvi igrač svijeta dobio priliku zaigrati na ATP turniru u Beču, i nije se osramotio.

Protivnik mu je u 1. kolu bio mladi 23-godišnji Anderas Heider Maurer, Austrijanac koji je postao poznat javnosti nakon što je na ovogodišnjem US Openu odigrao dramatičan meč u pet setova protiv Robina Soderlinga. Mladi 156. tenisač svijeta uskočio je kao zamjena za Ernesta Gulbisa, koji se ozlijedio uoči turnira. Riječ je o igraču silovitog servisa i forhenda, koji itekako ima perspektive u tenisu.

Publika u Beču bila je apsolutno na strani Mustera, iako su oba igrača bili Austrijanci. No, u prvom setu veteranu to nije puno pomoglo: izgledao je dosta izgubljeno, puno je promašivao i loše servirao te sa 6-2 izgubio početnu dionicu igre.

Međutim, u drugom setu vidjeli smo pravog Thomasa Mustera, koji je bio apsolutno ravnopravan svom mladom rivalu i u 13. igri imao priliku dobiti set, no na kraju ipak morao priznati poraz.

Rezultat 6-2 7-6 ne govori puno u prilog Musterovom povratku, no fenomenalni poeni koje je izvodio te fanatičnost koja je iz njega izbijala u svakom poenu definitivno je nešto po čemu će se sjećati gledatelji ovog meča.

Musterov povratak ipak nije glupost, legendarni Austrijanac pokazao je da još ima što reći u svijetu tenisa...