Švicarac se malo opustio

Seppi namučio Federera, u polufinalu na Tsongu

Treći svjetski tenisač Roger Federer plasirao se u polufinale ATP turnira u Dohi pobjedom protiv Talijana Andreasa Seppija sa 6-3, 5-7, 6-4...

Namučio se Švicarac i više nego što se očekivalo protiv 38. igrača ATP-ove ljestvice. Nakon dobro odrađenog prvog seta Federer se opustio i ekspresno se našao u zaostatku 5-1. Uspio je vratiti oba izgubljena servisa i izjednačiti na 5-5, ali je Seppi u završnici napravio novi break i osvojio svoj prvi set u osmom dvoboju protiv osvajača 16 Grand Slam naslova.

Ipak, na prvu će pobjedu Talijan još morati pričekati budući da je Federer u trećem setu s jednim breakom pronašao put do polufinala u kojem će igrati protiv Jo-Wilfrieda Tsonge. Šesti igrač svijeta je za samo 67 minuta deklasirao Španjolca Alberta Ramosa sa 6-2, 6-1.

Turnir u Dohi se igra na tvrdoj podlozi uz 1.024 milijuna dolara nagradnog fonda.