Poznate sve polufinalistice

Šarapova se prošetala u polufinale Wimbledon, prošle Kvitova i Azarenka

Čehinja Petra Kvitova ponovila je lanjski uspjeh i plasirala se u polufinale Wimbledona, a uspjeh karijere ostvarila je Bjeloruskinja Viktorija Azarenka...

Među četiri najbolje tenisačice na trećem Grand Slam turniru godine ušla je i Marija Šarapova, osvajačica naslova na londonskoj travi prije sedam godina...

Šarapova je za samo 60 minuta deklasirala Slovakinju Dominiku Cibulkovu sa 6-1, 6-1. Učenica hrvatskog trenera Željka Krajana bez izgubljenog je seta pobijedila Ruskinju u njihova posljednja dva dvoboja (prva dva je dobila Šarapova), ali u utorak je u All England Clubu bila potpuno nemoćna.

Šesta tenisačica WTA-ove ljestvice je s osvojenih osam gemova u nizu riješila prvi set i uspostavila kontrolu u drugom. Ukupno je šest puta oduzimala servis 24. igračici svijeta i došla do polufinala bez izgubljenog seta.

Šarapova je među najbolje četiri u Wimbledonu došla prvi put nakon 2006. godine. Za plasman u finale će igrati protiv Njemice Sabine Lisicki koja je ranije nadigrala Francuskinju Marion Bartoli.

Petra Kvitova i Bugarka Cvetana Pironkova lani su bile senzacionalne polufinalistice u All England Clubu. Ove je godine samo jedna mogla ponoviti takav uspjeh budući da su se međusobno sudarile u četvrtfinalu. Slavila je osma igračica svijeta sa 6-3, 6-7(5), 6-2. Treća je to pobjeda Čehinje u isto toliko mečeva protiv trenutno 33. svjetske tenisačice.

Kvitova je u tie-breaku drugog seta povela s 4-1 i bila sasvim blizu pobjede, ali je na nju ipak morala pričekati. Na set-loptu Pironkove je jednu "laganu" lopticu u dobitnoj situaciji poslala izvan terena i produljila si posao. Uspjela se, međutim, oporaviti i u trećem setu s dva breaka slomiti otpor suparnice.

Kvitovu u polufinalu očekuje četvrta nositeljica Viktorija Azarenka koja je u četvrtfinalu sa 6-3, 6-1 pobijedila Austrijanku Tamiru Paszek.

Peta igračica svijeta i četvrta nositeljica u All England Clubu nije imala posebno težak posao protiv najslabije rangirane tenisačice u ovogodišnjem četvrtfinalu (80. mjesto na WTA-ovoj listi). Bjeloruskinja je dvaput oduzimala servis suparnici u prvom setu i tri puta u drugom za novu uvjerljivu pobjedu. U dosadašnjih je, naime, pet mečeva na turniru izgubila tek jedan set.

Pobjedom protiv Paszek, Azarenka je prvi put došla do polufinala na jednom Grand Slam turniru. Zanimljivo, Azarenka i Paszek su svoj dvoboj započele na terenu broj 1, ali ih je kiša nakon samo jednog odigranog gema "potjerala" u svlačionicu. Meč su nastavile i završile pod krovom središnjeg terena.

Kiša je značajno poremetila raspored mečeva u utorak. Tako je prekinut i dvoboj naše Donne Vekić koja je u 2. kolu juniorskog turnira povela protiv Čehinje Barbore Krejčikove s 4-0 u prvom setu. Nastavak je u srijedu.