Masters u Miamiju

Šarapova se mučila, Serena Williams dobila Stosur s 20 aseva

Najjači mečevi dana na ATP turniru u Miamiju (iz Masters serije 1000) tek slijede, no već su dosad treće kolo prošli Mardy Fish, Nicolas Almagro i Richard Gasquet...

U "španjolskom derbiju" Almagro nije ostavio Fernandu Verdascu niti najmanju šansu. Pobijedio je 6-3, 6-4 u njihovom osmom međusobnom meču, ali premijernom kojeg su odigrali izvan zemljane podloge.

Kevin Anderson je poveo u meču protiv Mardyja Fisha s 2-0, ali naknadno je Amerikanac vratio izgubljeni servis-gem, a potom napravio nova dva breaka (po setu) za laku pobjedu 6-4, 6-3. Na prošlom turniru, u Indian Wellsu, su igrali međusobno Richard Gasquet i Španjolac Albert Ramos. Tada je pobijedio Ramos u tri seta, a sada je u vrlo sličnom meču sve završilo pobjedom Francuza u tri seta.

U karijeri Serena Williams protiv Samanthe Stosur ima 4-3, s tim da je posljednja dva meča (igrana prošle godine) dobila Australka. I danas u Miamiju je Stosur meč otvorila s breakom, ali je Serena ipak dobila 7-5, 6-3. Serena je zabila čak 20 aseva, a osvojila je 85 posto poena nakon prvog ubačenog servisa (33 od 39). U četvrtfinalu će Serena igrati protiv pobjednice meča Wozniacki - Wickmayer.

Marija Šarapova se dugo mučila protiv sunarodnjakinje Jekatarine Makarove i na kraju ipak dobila meč u dva seta, 6-4, 7-6(3). Makarova je imala skoro dvostruko više break-prilika (15-8) i trebala je dobiti barem jedan od dva izgubljena seta. Lako su dalje prošle Marion Bartoli i Agnieszka Radwanska. (TS)