Rotterdam: Čilić nije uspio proći Troickog

Hrvatski tenisač Marin Čilić nije se pridružio sunarodnjaku Ivanu Ljubičiću u polufinalu ATP 500 turnira u Rotterdamu.

Bolji je od Međugorca sa 7-5, 6-3 bio Srbin Viktor Troicki nakon sata i 27 minuta igre u četvrtfinalu. Čilić je već u prvom gemu meča došao do breaka, a s obzirom na sve prilike koje su uslijedile, pravo je čudo da je na koncu izgubio taj set. U trećem je gemu imao još dvije prilike za oduzimanje suparnikova servisa, pa onda još jednu u petom gemu, a kad ni to nije realizirao, stigla je kazna.

Troicki je svoju šansu za break znao iskoristiti i izjednačio je na 3-3. Čilić je potom u devetom gemu imao još dvije break-lopte, ukupno ih je bilo devet u prvom setu, ali ponovno nije znao doći do prednosti. Srpski tenisač, 24. na ATP listi, nije, međutim, imao takvih problema u 12. igri. Svoju je jednu priliku znao ugrabiti i novim je breakom došao i do prvog seta.

U nastavku je Troicki oduzeo servis drugom hrvatskom reketu u osmom gemu, a u sljedećem je iskoristio treću meč-loptu. Imao je u toj igri Čilić i jedinu priliku za break u drugom setu, ali Troicki se izvukao iz te situacije.

Bio je to sedmi okršaj ovih tenisača i tek druga pobjeda Troickog, ali za Čilića zabrinjavajuće, druga zaredom.
Naš tenisač ove godine, tako, i dalje ne može dalje od četvrtfinala. U Chennaiju, u kojem je bio branitelj naslova, ispao je u 1. kolu, na Australian Openu je dogurao do osmine finala, u Zagrebu, gdje je također branio lanjski trofej, do četvrtfinala, a sada je u istoj fazi turnira završio i svoj nastup u Rotterdamu.

Hrvatska će ipak imati predstavnika u polufinalu ovog turnira koji se igra uz nagradni fond od 1.445 milijuna eura. Bit će to Ivan Ljubičić koji je ranije u petak svladao Cipranina Marcosa Baghdatisa sa 6-4, 6-7(6), 7-6(4) i u polufinalu će igrati protiv Francuza Jo-Wilfrieda Tsonge.