Roland Garros: Ljubičić lako u 2. kolo, Šarapova 'uništila' Lučić

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić pridružio se Antoniju Veiću u 2. kolu drugog Grand Slam turnira sezone Roland Garrosa.

U 1. kolu bio je bolji od Indijca Somdeva Devvarmana 6-4, 6-3, 6-4 u njihovom prvom međusobnom ogledu.

Ljubičić je slabo otvorio meč, pa je tako u prvom gemu morao spašavati dvije break-lopte, da bi potom u trećem gemu i izgubio svoj početni udarac. Ipak, kako je set odmicao, hrvatski je tenisač podizao razinu svoje igre, dok je Indijac, trenutno 66. na ATP ljestvici, padao.

Tako je Ljubo od zaostatka 2-4, nanizao četiri uzastopna gema i došao do prvog seta i vodstva. U drugom setu Ljubičić je došao do breaka u osmom gemu ne izgubivši niti poen na Devvarmanov početni udarac, dok je u posljednjem setu već u prvom gemu došao do prednosti koju nije više ispuštao.

Na kraju je meč trajao dva sata i dvije minute, a iako je Ljubo u njemu napravio već broj neforsiranih pogrešaka (34-20), bio je dominantan i u winnerima (40-23), pa je na kraju lako došao do zasluženog trijumfa.

U drugom kolu protivnik našem predstavniku bit će pobjednik meča između Amerikanca Sama Querreyja i Nijemca Philippa Kohlschreibera.

Lučić ekspresno ispala

Renkingom najbolja hrvatska tenisačica Mirjana Lučić, 94. u svjetskom poretku, oprostila se od Roland Garrosa već u prvome kolu. Točnije, oprostila ju je Marija Šarapova 6-3, 6-0 pobjedom. Samo je prvi set nudio izjednačenu borbu, no s uočljivom razlikom u kvaliteti na strani ruske tenisačice, polufinalistice pariškog zemljanog Grand Slama iz 2007. i nekad najbolje tenisačice WTA poretka.

Već u prvom gemu meča Šarapova, osma igračica svijeta i sedma nositeljica turnira, imala je dvije break-lopte, no hrvatsku predstavnicu slomila je po prvi puta u sedmom gemu meča, nakon čega je i nanizala sljedećih osam gemova za uvjerljivu pobjedu nakon 55 minuta igre.

Kako je izgledao drugi set najbolje će reći podatak o osvojenim poenima - Hrvatica ih je uzela četiri. Inače, Lučić je u meču, svom prvom protiv Šarapove, sakupila ukupno 24 poena i jednako toliko neprisiljenih pogrešaka.