Bez iznenađenja

Roland Garros: Hrvatski junior Mate Delić bez finala

Hrvatski 18-godišnji tenisač Mate Delić nije se uspio plasirati u finale juniorskog dijela Roland Garrosa…

Bolji od Delića u polufinalu bio je 14. nositelj, Austrijanac Dominic Thiem sa 3:6, 6:3, 6:1 nakon 94 minute igre.

Delić je u cijelom meču iskoristio samo jednu od devet break-lopti, dok je njegov suparnik iz jednakog broja prilika uspješan bio četiri puta.

Thiem je zahvaljujući ranom breaku u trećem setu poveo s 2-1, a Delić tada nije iskoristio 15-40, dvije vezane break-lopte, što je bila i njegova zadnja šansa za povratak u meč.

Delić, tako, nije uspio izboriti priliku koju si je 2005. godine stvorio Marin Čilić, kada je i osvojio juniorski Roland Garros, postavši tako jedini hrvatski pobjednik u povijesti u toj konkurenciji.

Thiem će u finalu igrati protiv Amerikanca Bjorna Fratangela, koji je u drugom polufinalu pobijedio Francuza Tristana Lamasinea 6:4, 4:6, 6:3