Nadal furiozan

Đoković trebao veliki preokret i pet setova kako bi izbjegao prvoklasnu senzaciju

Branitelj prošlogodišnjeg naslova osvojenog u Roland Garrosu, srbijanski tenisač Novak Đoković, trebao je tri sata i 18 minuta za preokret i pobjedu nad Argentincem Diegom Schwartzmanom u pet setova 5-7, 6-3, 3-6, 6-1, 6-1.

Đoković je u prvom setu propustio vodstvo 4-1, a kad je Schwartzman osvojio i treći set za vodstvo 2-1, činilo se da je spreman za senzacionalnu pobjedu. No, do kraja meča drugi tenisač svijeta je zaigrao bolje i svom suparniku prepustio svega dva gema. Argentinac je u posljednja dva seta samo jednom uspio zadržati servis.

Đoković će u osmini finala igrati protiv pobjednika dvoboja Francuza Lucasa Pouillea i Španjolca Albert Ramos-Vinolasa.

Rafael Nadal je status prvog favorita turnira u petak potvrdio svojom najuvjerljivijom pobjedom u Roland Garrosu, u kojoj je Gruzijcu Nikolozu Basilašviliju prepustio svega jedan gem i svladao ga za 90 minuta. Nadal će za mjesto u četvrtfinalu igrati protiv sunarodnjaka Roberta Bautiste Aguta.