RG: Furiozan početak Federera, Čilić na Gimeno-Travera

Sat i 48 minuta dug je bio prvi ispit najboljeg tenisača današnjice na terenima Roland Garrosa. U meču prvog kola Roger Federer svladao je Petera Luczaka 6-4, 6-1, 6-2...

Luczak do sada nije imao priliku ukrstiti reket s genijalnim Švicarcem, a kada mu se ona ponudila iskoristio ju je za sedam osvojenih gemova.

Nositelji u prvom dijelu programa u ponedjeljak nisu imali problema

Najbolje je australski tenisač, inače 71. na svijetu, izgledao tijekom prvoga seta. Federer mu je otpor slomio tek kod 5-4, da bi potom još četiri puta koristio svoje break-prilike.

U drugom setu Luczak je gubio svoj servis za Švicarčevo vodstvo 3-1, potom i 5-1, a u posljednjoj dionici meča Federer je break-lopte iskoristio za vodstva 3-2 i 5-2. Susret je, uz nekoliko sjajnih poteza, okončao već na prvoj meč-lopti.

>> Čilić startao pobjedom u Roland Garrosu

U drugome kolu Federer će igrati protiv Alejandra Falle koji je s 3-0 bio bolji od Janka Tipsarevića.

Nositelji u prvom dijelu programa u ponedjeljak nisu imali problema, pa su nastavak drugog Grand Slam teniskog turnira sezone izborili Tomaš Berdych (15.), John Isner (17.) i Stanislas Wawrinka (20.).

Zapeo je tek Feliciano Lopez (27.) od kojeg je u tri seta bolji bio Nijemac Julian Reister.

Svojeg je protivnika u drugome kolu saznao i hrvatski predstavnik Marin Čilić. Bit će to Španjolac Daniel Gimeno-Traver koji je bio vrlo uvjerljiv protiv Dmitrija Tursunova prepustivši mu po gem u svakom od tri seta. Međugorac i 86. tenisač svijeta do sada se nisu susretali.