RG: Čilić u 3. kolu, drugi set trajao duže od ostala dva

Marin Čilić, najbolji hrvatski tenisač, plasirao se u treće kolo Roland Garrosa nakon pobjede 6-3, 7-6(4), 6-2 protiv Španjolca Daniela Gimena-Travera...

Meč je trajao dva sata i 17 minuta, a najveća drama se odvijala u drugom setu koji je trajao duže od ostala dva seta zajedno i prilično je usmjerio i daljnji tijek događaja.

Čak štoviše, u prva dva seta je 86. igrač s ATP ljestvice, 24-godišnji Španjolac, bio posve ravnopravan suparnik, no Čilić je u svakom ključnom momentu dvije prve dionice meča bolje reagirao i imao bolji potez više od Gimena-Travera.

U prvom setu je Čilić odmah napravio break s kojim je ukupno poveo 3-0 i nakon toga držao vlastiti servis u svojim rukama. U toj prvoj dionici obojica su imali po dvije break-prilike, ali je hrvatski tenisač i 10. nositelji Roland Garrosa jednu svoju iskoristio.

Dramatičan drugi set se odlučivao u tie-breaku, makar je prije toga Čilić imao pet break-šansi, a Gimeno-Traver četiri.

Dramatičan drugi set se odlučivao u tie-breaku, makar je prije toga Čilić imao pet break-šansi, a Gimeno-Traver četiri. U tie-breaku je, pak, Čilić stalno bio korak ispred upornog Španjolca, od startnih 2-0 pa nadalje, i na kraju je ipak pobjednički sa 7-4 zaključio presudni trenutak meča.

Nakon toga se Gimeno-Traver uspio tek držati do 3-2 u trećem setu, kada je Čilić napravio break i potom dobio još dva gema za pobjedu u prvom ogledu ova dva tenisača na ATP turnirima.
U meču je Čilić iskoristio tri od devet break-prilika, dok je s druge strane spasio svih šest suparnika. Treba reći da je u meču daleko više radio Gimeno-Traver koji je imao više i izravnih poena (33-23), ali i neforsiranih pogrešaka (41-28).

Sljedeće kolo donosi najveći pariški test za Čilića ove godine. Igrat će protiv pobjednika meča Argentinca Leonarda Mayera i domaćeg predstavnika Juliena Benneteaua.