Rafter: 'Radujem se ponovnom susretu s Ivaniševićem'

Australski Sydney bit će od 11. do 14. studenog domaćin iznimno jakog turnira teniskih veterana, devete od 11 ovogodišnjih postaja ATP Champions Toura.

Poznata su imena svih osam sudionika na turniru koji će se odigrati u Teniskom centru Sidnijskoga olimpijskog parka. Domaće će predstavljati dvojica Patricka, Rafter i Cash, a uz njih će još nastupiti Amerikanac John McEnroe, Hrvat Goran Ivanišević, Južnoafrikanac Wayne Ferreira, Francuz Henri Leconte te Šveđani Mats Wilander i Thomas Enqvist.

Riječ je o fantastičnoj postavi koja ima ukupno 18 osvojenih Grand Slam turnira. Samo Enqvist, Ferreira i Leconte nikad nisu slavili na turniru najviše kategorije, iako je Francuz igrao finale 1988. godine. Izgubio je tada baš od Wilandera.

'Siguran sam da ćemo australskoj teniskoj publici ponuditi puno dobre igre. Svi smo mi i dalje strastveni natjecatelji, te svojoj tjelesnoj formi pridajemo jako puno pozornosti. Stoga će standard igre biti iznimno visok', rekao je Pat Rafter, dvostruki pobjednik na US Openu i finalist Wimbledona iz 2001. godine.

'Drago mi je da ću se ponovno sastati s Goranom, i to pred domaćom publikom.'

Prvi put nakon vimbldonskog finala koje je pripalo hrvatskom tenisaču dvojica su se rivala sastali na veteranskom Mastersu prošlog prosinca u Londonu. Nisu, nažalost, završili meč, jer je Ivanišević pri 5-3 vodstvu predao zbog ozljede.