Povratak je težak: Del Potro se vratio porazom

Argentinski tenisač, 22-godišnji Juan Martin del Potro, vratio se tenisu, te je na ATP turniru u Bangkoku odigrao prvi meč u 2010. godini nakon 24. siječnja...

Zbog ozljede desnog zgloba ruke Del Potro je pauzirao mnogo dulje no što je u prvi mah očekivao. Propuštao je mjesec za mjesecom, pao je izvan kruga deset najboljih na svijetu, te je trenutačno 36. igrač na svijetu.

Zbog oporavka od operacije i ozljede nije bio u mogućnosti niti braniti naslov pobjednika na US Openu ove godine. Jedine mečeve koje je igrao ove godine bili su oni na Australian Openu. Ostvario je u Melbourneu tri pobjede, a potom je u osmini finala poražen od prvog hrvatskog reketa Marina Čilića.

Povratak tenisu za Del Potra nije bio uspješan, poražen je od belgijskog tenisača Oliviera Rochusa 7-6(7), 6-4. Bio je 78. igrač na svijetu bolji od Argentinca, pogotovo u drugom dijelu meča kada je Del Potru sve više nedostajalo snage za kretanje, ali i siline pri udarcu.

Del Potro je vrlo dobro servirao na početku meča (ukupno je imao 16 aseva), no u drugom setu se raspao i u tom pogledu, a zanimljivo je reći da je na drugom servisu osvojio samo 36 posto poena u meču. Rochus je zato stvorio devet break-prilika u meču, a iskoristio je dvije.

Nakon što je izgubio tie-break prvog seta (9-7) Del Potro je u drugi set krenuo s breakom 2-0. No, sićušni Belgijanac je nanizao četiri gema zaredom i nakon toga sigurno držao svoj servis za pobjedu.