ima 42 godine

Karlovićev poraz na startu turnira koji je obilježio, nazire se kraj

Ovo će biti posljednja godina Doktora Ive na ATP Touru. US Open bit će mu posljednji veliki turnir.

Ivo Karlović (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Hrvatski 42-godišnji veteran Ivo Karlović (ATP - 200.) nije uspio izboriti plasman u drugo kolo ATP turnira u meksičkom Los Cabosu, gdje ga je u meču prvog kola svladao peti nositelj Australac Jordan Thompson (ATP - 63.) sa 6:4, 7:5 za 93 minute.

Karlović je u prvom setu izgubio servis u devetom gemu, a u nakon što je odmah vratio break zaostatka iz prvog gema drugog seta, hrvatski tenisač dopustio je 27-godišnjem Australcu da mu i u 11. gemu oduzme gem na početnom udarcu. Thompson je kod servisa za pobjedu spasio jednu Karlovićevu priliku za break te iskoristio prvu meč-loptu.

Hrvatski tenisač zabio je 11 asova i realizirao 70 % poena nakon pogođenog prvog servisa, što je bilo premalo protiv Australca koji je u Meksiko stigao nakon što se prošlog tjedna probio do polufinala ATP turnira u Newportu. U izjednačenom meču presudila je iskorištenost prilika za break. Thompson je iskoristio tri od četiri, a Karlović jednu od četiri prilike.

Karlović je turnir ušao s pozivnicom organizatora koju je dobio kao prvi pobjednik ovog turnira čije je prvo izdanje odigrano 2016.