KAKO BLIZU...

Petra Martić propustila svoje prilike protiv pobjednice US Opena pa izgubila meč

Petra Martić bila je nevjerojatno blizu pobjede protiv Coco Gauff.

Petra Martić (Foto: Afp)

U susretu 2. kola WTA turnira u Pekingu hrvatska tenisačica Petra Martić izgubila je od treće nositeljice i pobjednice US Opena Amerikanke Coco Gauff, rezultatom 5:7, 7:5, 6:7 (2).

Bio je to dramatičan i neizvjestan meč koji je nakon tri sata igre razriješen u trinaestoj igri trećeg seta.

Petra je odigrala jako dobar meč u kojem je bila nadomak uspjeha, nakon breaka u devetom gemu odlučujućeg seta naša je igračica kod 5:4 servirala za pobjedu. Međutim, 19-godišnja Amerikanka uspjela je vratiti izgubljeni servis i preko tie-break osigurati prolaz u osminu finala.

Martić je tijekom susreta zabila četiri asa uz 49 posto prvog servisa, a iskoristila je šest od 15 break-lopti, a Gauff šest od osam.

Bio je to njihov drugi međusobni susret i druga pobjeda američke tenisačice. Prvu je ostvarila 2021. u Adelaideu.

Za mladu Amerikanku bila je to 14. uzastopna pobjeda. Posljednji poraz upisala je u četvrtfinalu Montreala, a potom je slavila u Cincinnatiju, te na US Openu.