Zanimljiv dan u Americi

Pavljučenkova, Serena Williams i Tipsarević u četvrtfinalu US Opena!

Prvi četvrtfinalni par u ženskom ždrijebu US Opena čine ruska tenisačica Anastasija Pavljučenkova i Amerikanka Serena Williams. Pavljučenkova je iznenadila Francescu Schiavone pobijedivši u trima setovima.

Bilo je 5-7, 6-3, 6-4 za 16. tenisačicu svijeta, koja je pobjedom nad Talijankom došla do rezultata karijere na Grand Slam turnirima. Njen najbolji rezultat dosad bila je osmina finala, baš na US Openu prošle godine.

Skupa su dvije tenisačice napravile 21 dvostruku servis-pogrešku i 16 break-servisa u 31 odigranom gemu. Zabila je Ruskinja krasan forhend-winner po paraleli pri trećoj meč-lopti oduzevši pritom Talijanki njezin deveti servis.

U četvrtfinalu će Ruskinja igrati protiv Amerikanke Serene Williams, koja je i treći put u trećem njihovu meču pobijedila Anu Ivanović. Slavila je 28. nositeljica 6-3, 6-4 pobjedu.

Krenula je Serena furiozno u meč povevši 3-0. Srbijanka se uspjela vratiti i izjednačiti, no potom je Serena opet vezala tri gema i dobila set.

Break u prvom gemu drugog seta Amerikanki je bio dovoljan da stečenu prednost sačuva do kraja.

Do najvećeg je uspjeha karijere na Grand Slam turnirima stigao i Janko Tipsarević, koji je u prvom meču osmine finala muškog turnira pobijedio Španjolca Juana Carlosa Ferrera 7-5, 6-7(3), 7-5, 6-2.

U četvrtfinalu će Srbin, koji je dosad dva puta dolazio do osmine finala u Wimbledonu, igrati protiv pobjednika meča između Novaka Đokovića i Aleksandra Dolgopolova.