Bez četvrtfinala

Wimbledon: Junior Pavić propustio tri meč lopte za polufinale, ispala i Vekić

Hrvatska 15-godišnja tenisačica Donna Vekić završila je svoj debitantski nastup u Wimbledonu u trećem kolu juniorskog turnira...

Bolja od mlade Osječanke, koja je rođendan proslavila u utorak, bila je sedma nositeljica, Ruskinja Julija Putinceva, pobijedivši 2-6, 6-2, 6-3. Ruskinja je inače deseta, a Vekić 36. po ITF-ovu renkingu najboljih juniorki svijeta.

Odlično je hrvatska predstavnica odigrala prvi set. Ne samo da nije izgubila svoj servis-gem (oduzevši pritom dva suparničina), već nije dozvolila niti jednu break-loptu. Igra nakon njezina servisa značajno joj je pala u nastavku meča: u drugom je setu svoj početni udarac gubila tri, a u trećem setu dva puta.

Pri svom drugom nastupu na Grand Slam turniru Vekić je polučila identičan rezultat kao pri prvome. I u Parizu je prije mjesec dana došla do trećeg kola.

Neuspješan je bio i hrvatski 18-godišnji tenisač Mate Pavić koji je propustio veliku priliku plasirati se u polufinale. Od njega je u četvrtfinalnom srazu bolji bio Japanac Kaichi Uchida 4-6, 7-6(7), 10-8.

Propustio je osmopostavljeni Splićanin, trenutačno rangiran na 10. mjestu ITF-ove ljestvice najboljih svjetskih juniora, tri meč-lopte u odlučujućem setu, sve na servis godinu dana mlađeg Japanca, inače 37. na ITF-ovoj ljestvici.

Seriju nevjerojatnih propusta Pavić je počeo u devetom gemu trećeg seta, kada je, nakon izborenog breaka, izgubio svoj početni udarac pri serviranju za meč kod 5-3 vodstva. Nije pritom osvojio niti poena, a izgubio je prvi vlastiti servis-gem u meču.

Dvije je meč-lopte Splićanin potom imao u desetom gemu, te još jednu u 16. Konačno, Uchida je iskoristio svoju priliku u 17. gemu, te potom u 18. odservirao za konačnu pobjedu.