Opet proradio Ljubičić: Preko Andyja Murrayja lovi polufinale!

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić izborio je plasman u četvrtfinale ATP turnira u Pekingu pobjedom nad Ukrajincem Aleksandrom Dolgopolovim 6-3, 7-6(2).

U dvoboju koji je trajao jedan sat i 22 minute drugi hrvatski reket je došao do prve pobjede nad 56. igračem svijeta u njihovom prvom međusobnom meču.

Ukupno je Ljubičić servis svom protivniku oduzeo dva puta, jednom u prvom i jednom u drugom setu, realiziravši dvije od tri break-lopte, dok je svoj početni udarac izgubio jednom.

U prvom je setu Ljubičić napravio break u četvrtom gemu i sigurnim servisima došao do vodstva ne ponudivši Dolgopolovu niti jednu break-priliku, da bi u drugom setu hrvatski tenisač također prvi došao do breaka u trećem gemu za vodstvo 2-1. No, ta je prednost kratko potrajala budući je izgubio servis već u sljedećem gemu.

Do kraja seta oba su tenisača zadržala svoje servise, pa je presudila 13. igra u kojoj je Ljubo bio bolji 7-2.

Tako je 17. igrač svijeta nakon pobjede u 1. kolu nad Rusom Mihailom Južnijem zadržao razinu kvalitetne igre, te će u četvrtfinalu odmjeriti snage s Andyjem Murrayjem.

Škotski je tenisač 2. nositelj turnira i četvrti igrač svijeta, a u 2. kolu pobijedio je Španjolca Alberta Montanesa 7-5, 6-3. Ljubičić i Murray međusobno su dosad igrali pet puta, a Murray vodi 3-2.

Posljednji su put igrali prošle godine u četvrtfinalu Indian Wellsa, a tada je slavio Murray 7-5, 7-6(6).