Nova titula: Đoković i dalje ne zna za poraz u 2011. godini!

Nevjerojatna serija Novaka Đokovića nastavila se i u njegovom rodnom Beogradu. Srpski je tenisač osvojio i peti turnir ove godine u kojoj i dalje nema nijedan poraz...

U finalu Serbia Opena, ATP turnira koji se igrao na zemljanoj podlozi uz nagradni fond od 416.000 eura, drugi igrač svijeta je sa 7-6(4), 6-2 pobijedio Španjolca Feliciana Lopeza nakon sata i 56 minuta igre.

Đoković je prije Beograda ove godine osvojio Australian Open, Dubai, Indian Wells i Miami, a ovo mu je prvi naslov na zemlji. Ukupno je u karijeri 23. put podigao pobjednički pehar, drugi put u rodnom gradu, a igrao je u još 13 finala. Ove je godine na nizu od 27 pobjeda.

U prvom setu nedjeljnog finala nije bilo obrata, a Lopez je imao više prilika za break (6-2). No, Đoković je bio bolji u tie-breaku, a potom je u drugom setu zavladao terenom i odjurio do četvrte pobjede u isto toliko mečeva protiv ljevorukog Španjolca. Lopezu je to bio sedmi finale u karijeri, a pritom je dvaput osvajao naslov.