Nitko mu ne može ništa: Nadal strašnom igrom do nove titule!

Nakon trijumfa u Monte Carlu Rafael Nadal stigao je do titule i na ATP 500 turniru u Barceloni..

Nakon što se lako obračunao s Gimenom Traverom, Giraldom, Monfilsom i našim Ivanom Dodigom, Rafael Nadal bez izgubljenog seta kompletirao je turnir u Barceloni pobjedom protiv Davida Ferrera.

Nadal i Ferrer igrali su i prije tjedan dana u finalu Monte Carla, a prvi igrač svijeta tada je došao do trijumfa. U Barceloni je Rafa krenuo furiozno, sa 6-2 razbio protivnika u prvom setu. U drugom se Ferrer probudio, imao 4-2 i pregršt 'break' prilika, no Nadalovi udarci na zemlji su briljantni, nitko se s njima ne može nositi, kao ni s obranom slavnog Španjolca. Četiri gema zaredom otišla su na stranu 'Kralja zemlje' koji je tako došao do šeste titule na domaćem turniru.

Nadal je imao 6-16 realizaciju 'break' prilika, a servis je izgubio tri puta. Puno je manje griješio i u ključnim trenucima izvlačio forhende i bekhende koje je bilo nemoguće vratiti.