Ni prekid nije pomogao Federeru: Murray bolji u finalu Toronta!

Pobjednik jakog ATP turnira iz Masters serije 1000 u Torontu je škotski tenisač Andy Murray. U finalnom je ogledu Rogers Cupa savladao Rogera Federera rezultatom 7-5, 7-5...

Bio je to meč koji je u dva navrata prekidan zbog kiše, a u kojem je škotski tenisač uspio obraniti prošlogodišnji naslov i ujedno poboljšati ukupni omjer s Federerom na 7-5.

Također, Murray je postao prvi tenisač nakon Andrea Agassija (1995., 1996.) s obranjenim naslovom na Rogers Cupu, te četvrti ukupno kojem je to uspjelo (uz Ivana Lendla i Johna McEnroea).

Murray je sjajno otvorio meč i poveo 3-0 s dva breaka, no tada se Federer pomalo budi. Niže Švicarac dva gema zaredom, a kod 5-4 radi break kod servisa Škota za prvi set. No, tada ponovo Murray uzima dva gema za vodstvo.

U drugom setu kiša je prekinula meč prvi put kod vodstva Federera 2-1, a potom kod vodstva Murrayja 3-2 i 30-30 na njegovom servisu. Kad su napokon kišni oblaci napustili nebo Toronta, meč je nastavljen, a Federer se vratio u meč breakom.

No, ponovo je kao i u prvom setu posustao u završnici. U 11. gemu je izgubio svoj servis, a u sljedećem je njegovu break-loptu Murray spasio asom.

Murrayju je ovo bio prvi ovosezonski naslov i 15. ukupno u karijeri. Do njega je došao nanizavši između ostalih pobjede protiv Rafaela Nadala i Federera, što je prethodno na istom turniru uspjelo samo Nikolaju Davidenku, Davidu Nalbandianu, Novaku Đokovića i Juanu Martinu del Potru.

Na najnovijoj će ATP ljestvici Murray zadržati svoje četvrto mjesto, dok će Federer s trećeg skočiti na drugo mjesto i prestići Novaka Đokovića.