Verdasco 'sredio' Karlovića u Madridu

Ivo Karlović nije uspio proći 2. kolo velikog turnira u Madridu. Moćni Fernando Verdasco pobijedio ga je 7-6 6-3.

Ivo Karlović ispao je s turnira iz Masters 1000 serije u Madridu. Nakon trijumfa protiv Koroljeva u 1. kolu, u 2. kolu 'Div sa Šalate' morao je na neugodnog Španjolca Fernanda Verdasca, trenutno jednog od najboljih zemljaša svijeta. Bio je to pretežak protivnik za našeg slavnog servera.

Karlović se dobro držao u prvom setu, u kojem je uspio dogurati do 'tie-break', a čak je imao i dvije neiskorištene prilike za oduzimanje servisa. U 13. igri vodio je 5-4, no zatim je Verdasco dobio dva poena na svoj servis i zaključio set 'mini breakom' na Karlovićev početni udarac.

U drugom setu Verdasco je iskoristio svoju treću 'break' priliku u meču i s lakoćom posao priveo kraju, za drugu pobjedu u karijeri protiv našeg tenisača. Tako je popravio omjer pobjeda i poraza na 2-3.

Karlo je u meču zabio 11 as servisa uz 66% prvog servisa. No, na zemlji servis nije presudan...

Karlović ove sezone na zemlji nema značajnih rezultata. Prošli tjedan ispao je u 2. kolu Beograda od Andrejeva, sada je opet rano ispao, a u Monte Carlu, Barceloni i Rimu nije nastupio zbog problema s ozljedama. Za tjedan i pol počinje Roland Garros...