Tko više broji pobjede

Nesavladivi Fedex junački do nevjerojatnog uspjeha karijere!

Dvanaesti put u karijeri su ove subote međusobni meč odigrali švicarski tenisač Roger Federer i Španjolac David Ferrer.

Dvanaesti put je bolji bio Federer, ovom prilikom u polufinalu ATP World Finals Toura. Nakon jednog i po sata Federer je kao prvi izborio finale u londonskoj O2 Areni. Toliko mu je trebalo za pobjedu 7-5, 6-3 protiv Ferrera koji je, vjerojatno, mogao osjećati i barem mali umor od trosetnog meča protiv Tomaša Berdycha od petka, koji je završio u kasnim večernjim satima.

Ferrer je igrao "al pari" do samog kraja prvog seta kada mu je Federer prvi put oduzeo servis. Bilo je to dostatno za 7-5 Švicarca koji je i drugi set otvorio breakom i potom ga čuvao do kraja seta, odnosno, meča. Da stvar bude brže gotova Federer se pobrinuo pri 5-3 u drugom setu kada je i treći put slomio suparnika na njegov servis.

Ferrer kroz cijeli meč nije imao niti jednu break-šansu. Federer je cijeli meč sjajno kontrolirao igru na svom servisu, te je nakon prvog ubačaja osvojio 86 posto poena (čak 32 od 37 takvih).

Ovim trijumfom, Federer je upisao svoju 806. pobjedu karijere čime se izjednačio sa legendarnim Šveđaninom Stefanom Edbergom na 6. mjestu vječne ljestvice. Sutra će Švicarac igrati svoj sedmi finale na završnom turniru, a dosad je osvojio pet Mastersa.

Također, pobjedom nad španjolskim tenisačem, Federer je osigurao treće mjesto u poretku tenisača (preskočio je Andyja Murraya) i to mu je deveta godina zaredom da sezonu završava u prva tri.

'Fedexu' je to ukupno 100. finale karijere, a hoće li doći i do 70. titule, znat ćemo u nedjelju. Za to će  igrati protiv pobjednika drugog polufinala koji navečer igraju Jo-Wilfried Tsonga i Tomaš Berdych.