Nakon meča stoljeća izmučeni Isner brutalno poražen u 2. kolu!

Nakon 11 sati i 5 minuta maratonskog i epskog dvoboja 1. kola Wimbledona protiv Nicolasa Mahuta, Amerikanac John Isner je u dvoboju drugog kola protiv Nizozemca Thiema de Bakkera uhvatio samo pet gemova u tri seta...

Svi su se novinari i analitičari u Wimbledonu složili u jednome u četvrtak, uoči trećeg čina nezaboravne predstave između Isnera i Mahuta. Tkogod dobio taj meč, najvjerojatnije će ispasti već u sljedećem kolu.

Naravno, nije trebalo posjedovati veliku mudrost za takav zaključak, nakon što je Isner dobio Mahuta sa 70-68 u petom setu, u meču koji je ukupno trajao 11 sati i 5 minuta. Isner je, svejedno, izjavio da vjeruje u svoju pobjedu u 2. kolu.

No, nije imao niti mrvicu šanse. Sve je bilo gotovo za samo 74 minute, a De Bakker je slavio sa 6-0, 6-3, 6-2. Kakav je to bio meč, najbolje će ilustrirati podatak da Isner nije zabio niti jedan as, a izgubio je svoja početna 4 servis-gema! Protiv Mahuta ih je upisao 115. Amerikanac je, isto tako, osvojio samo 10 poena na reternu u cijelom meču. Nije imao niti jednu break-loptu, a napravio je 32 neforsirane pogreške. De Bakker ih je prikupio samo 5.

Ipak, uz očiglednu iscrpljenost 206 centimetara visokog Amerikanca, za ovako uvjerljiv rezultat treba dati kredita i De Bakkeru, bivšem juniorskom pobjedniku Wimbledona, koji je odigrao odličan meč. Nije napravio niti jedan pogrešan korak...

Osma nositeljica, Belgijanka Kim Clijsters, prva je izborila osminu finala, svladavši u 3. kolu 27. nositeljicu, Ruskinju Mariju Kirilenko 6-3, 6-3 za samo 62 minute igre.