Prva pobjeda ove godine

Najbolja hrvatska tenisačica lakoćom u drugom kolu Pariza

Najbolja hrvatska tenisačica Petra Martić izborila je plasman u 2. kolo jakog dvoranskog WTA turnira u Parizu…

Martić je na startu pobijedila 32-godišnju Mađaricu Gretu Arn 6-4, 6-4 nakon jednog sata i 14 minuta igre. Trenutno Martić zauzima 66. mjesto na WTA ljestvici i ušla je kao zadnja izravno po plasmanu u glavni ždrijeb, dok je Arn, 76. u svjetskom poretku, prošla tri kvalifikacijske runde.

Martić je protiv Arn ostvarila prvu turnirsku pobjedu ove godine. Prethodno je igrala samo na Australian Openu, na kojem je izgubila u 1. kolu.

Suvereno je igračica iz Duća započela svoj treći meč u karijeri protiv Arn (sada je 2-1 za Martić), te je povela s 4-0. Izgubila je jedan break prednosti, ali je sačuvala drugi. Štoviše, kod 5-3 je imala dvije-set lopte na servis suparnice koje nije iskoristila, ali je sigurno servirala za prvi set.

U prvom gemu drugog seta je naša igračica propustila dvije break-lopte. No, oduzela je Mađarici servis u petom gemu, te joj nije dopustila niti jednu šansu za break u drugom setu.

U 2. kolu će Martić igrati protiv 2. nositeljice, Francuskinje Marion Bartoli, koja je bila slobodna u 1. kolu. Njih dvije nikada nisu igrale međusobno. Trebale su u 2. kolu Wimbledona 2010. godine, ali je tada naša tenisačica odustala od nastupa.

Podsjećamo, hrvatska tenisačica Darija Jurak i Ruskinja Nina Bratčikova nisu se uspjele plasirati u drugo igre parova. Bolje od njih bile su Talijanka Alberta Brianti i Francuskinja Alize Cornet 7-5, 6-2 nakon 71 minute igre.

Petra Martić će također zaigrati i u parovima, zajedno s Njemicom Anna-Lenom Grönefeld, a suparnice u 1. kolu bit će im Rumunjka Bogdan i Mađarica Marosi.

Podsjetimo, od turnira se u utorak oprostila treća nositeljica, Kineskinja Na Li, koja je zbog bolova u leđima predala meč bugarskoj igračici Cvetani Pironkovoj pri rezultatu 7-6(5), 3-2 za Pironkovu.

Srpkinja Jelena Janković, koja je trebala biti četvrta nositeljica, odustala je od nastupa zbog ozljede lijevog bedrenog mišića, koju je zadobila u gostujućoj pobjedi Srbije nad Belgijom 3-2 prošlog vikenda u Fed Cupu.

Prva nositeljica turnira je Ruskinja Marija Šarapova.