Nadalu sve ulazilo protiv Ančića, Ljubo ostao jedini Hrvat

Nakon trećeg kola ATP turnira u Indian Wellsu, iz Masters serije 1000, živ je ostao jedino Ivan Ljubičić. U tom dijelu turnira Ljubičić je pobijedio Argentinca Briana Dabula 6-2, 6-3...

U trećem je kolu, pak, ispao Mario Ančić. Treći nositelj Rafael Nadal, koji je ujedno branitelj naslova pobjednika na ovom jakom turniru tvrde podloge, bio je prejak, te je slavio 6-2, 6-2. Ljubičić je za jedan sat i 20 minuta zaustavio dobru seriju Argentinca Dabula, inače 175. igrača na svijetu. Dabul je u Indian Wellsu prošao kvalifikacije, a potom je u glavnom turniru, uz 2-0 pobjede, bio bolji od Leonarda Mayera i Gillesa Simona. Protiv Ljubičića nije imao spreman odgovor.

Hrvatski tenisač je definitivno bolje koristio break šanse i kroz taj segment napravio veliki korak prema novom kolu. Iskoristio je četiri od osam takvih šansi, a Dabul tek jednu od pet. Isto tako, Ljubičić je imao 17 as servisa, te je osvojio čak 84 posto poena nakon prvog servisa. Nije ga zasmetalo niti tek 9 od 26 osvojenih poena poslije drugog servisa.

U osmini finala će Ljubičić igrati protiv drugog tenisača na svijetu Novaka Đokovića, s kojim ima prilično negativnih pet poraza u šest ogleda. Đoković je, podsjetimo, spasio tri meč lopte i pobijedio Philippa Kohlschreibera 6-3, 2-6, 7-6(3).

Mario Ančić nije mogao preko Rafaela Nadala, te je za 65 minuta uhvatio samo četiri gema. Bez break prilike Ančić je u prvom setu osvojio 17, a u drugom samo 12 poena. No, Španjolac je zbilja odigrao sjajan meč u kojem je iznimno malo griješio, a forhend ga je služio besprijekorno.

'Pokušavao sam igrati agresivno i napadati. Udarci su me stvarno služili na najbolji mogući način', rekao je poslije meča Nadal.

Unatoč uvjerljivom porazu Ančić može pamtiti Indian Wells po dobrom, jer je nakon deset mjeseci igrao na svom prvom ATP turniru, te je upisao pobjede protiv Reynoldsa i Benneteaua.