Nadal s 24 godine napravio ono što je Agassi s 34

Osamnaesti je naslov na turnirima Masters kategorije u nedjelju u Madridu osvojio španjolski tenisač Rafael Nadal. Nikome to dosad nije uspjelo...

Nadal je time nadmašio dosadašnji rekord Andrea Agassija (17, dok ih Federer ih ima 16). Amerikanac je do svog posljednjeg naslova stigao kao 34-godišnjak, dok je Nadal madridski osvojio s 23 godine i 11 mjeseci.

Također, Nadal je postao prvi tenisač u povijest s pobjedama na sva tri "zemljana" Mastersa prije Roland Garrosa.

Nisam favorit u Parizu i ne želim takav tretman. Prošle sam godine bio favorit pa sam izgubio

'Nisam ni sanjao da ću doći do takvih rekorda. Ovo je uistinu nevjerojatno. Posebno je važno što se to dogodilo u Madridu, i to protiv Rogera Federera, protiv kojeg je pobijediti uvijek poseban osjećaj', rekao je zadovoljni Nadal dodavši da sad ne mari previše za rekorde.

'Imat ću vremena o njima razgovarati jednom kad završim karijeru.'

Nadal je u Madridu osvojio svoju 28. ATP titulu na zemlji. Dijeli time peto mjesto svih vremena s Ivanom Lendlom i Ilieom Nastaseom. Ljestvicu predvodi Argentinac Guillermo Vilas s 45 naslova.

Zanimljivo je da je Nadal izgubio samo dva od 30 finala koja je igrao na zemlji. Tijekom karijere na zemljanim turnirima ima omjer 180-35, što ga, s 83.7% pobjeda, čini uvjerljivo najboljim igračem na zemljanoj podlozi od svih aktualnih tenisača.

Španjolcu s Baleara ovo je bio drugi naslov u Madridu. Prvi je prije pet godina, na tvrdoj podlozi u dvorani, osvojio nakon pobjede u petosetnom dvoboju s Ivanom Ljubičićem.
Za kraj, Nadal je novinarima objavio što očekuje od Roland Garrosa.

'Nisam favorit u Parizu i ne želim takav tretman. Prošle sam godine bio favorit pa sam izgubio. Favorit će biti onaj tko na Roland Garrosu bude igrao najbolje kako se turnir bude razvijao. Kandidata za to ima mnogo. '