Nadal predao, Murray traži osvetu protiv Hrvata

Desno koljeno Rafaela Nadala, drugog tenisača na svijetu, opet nije izdržalo. U trećem setu četvrtfinalnog meča Australian Opena Nadal je predao meč Andyju Murrayju...

U tom trenutku je britanski tenisač imao dobitnu kombinaciju. Vodio je 2-0 u setovima (6-3, 7-6), a i u trećem setu je imao break prednosti pretočen u vodstvo 3-0. Početkom treće dionice Nadal je prvi put zatražio liječničku pomoć, a u vezi bolova u desnom koljenu. Odigrao je uvodna tri gema trećeg seta, a tada na mreži pružio ruku Murrayju, te automatski prepustio krunu Australian Opena nekom drugom. Podsjetimo, prošle je godine Nadal slavio u Melbourneu, pobijedivši u finalu Rogera Federera.

Spremam osvetu za taj meč. Jako ga dobro pamtim i ne želim da ostane na tome

Tako se Andy Murray plasirao u polufinale gdje ga čeka hrvatski tenisač Marin Čilić. U karijeri su ta dva tenisača igrala četiri puta i Murray vodi 3-1. No, zadnji meč je dobio Čilić, na US Openu prošle godine kada je u osmini finala slavio 7-5, 6-2, 6-2.

'Spremam osvetu za taj meč. Jako ga dobro pamtim i ne želim da ostane na tome', rekao je Murray o narednom ogledu i dodao: 'Ako budem igrao kao protiv Nadala onda sam, mislim, jako blizu pobjede. No, to je novi meč i novo iskušenje.'

Nadal je bolje otvorio ovaj četvrtfinalni meč, te je s breakom poveo 2-1, ali uzvrat je bio daleko jači. Murray je nanizao četiri gema i tako uzeo prvi set meča. I u drugom setu je Nadal došao prvi do breaka, ali ga je Murray odmah poništio, te silno napadao novi kod 5-5. Nadal se tom prilikom odhrvao napadima, ali je ostao potpuno bespomoćan tijekom tie-breaka gdje Murray nije napravio niti jedan krivi korak.

Nakon svega je uslijedila predaja i odlazak Nadala iz Australije. Zanimljivo da je Nadal u meču imao više break prilika (12-10), ali je samo dva puta oduzeo servis suparnika, dok je Škot to učinio četiri puta.