Nadal ni riječi o Ljubičiću: Bio sam nervozan...

Rafael Nadal poražen je u polufinalu ATP turnira iz serije 1000 u Indian Wellsu od hrvatskog tenisača Ivana Ljubičića 3-6, 6-4, 7-6(1)...

Nadal tako nije uspio doći u priliku braniti svoj prošlogodišnji naslov, a malu je utjehu pronašao ipak u osvajanju turnira parova sa sunarodnjakom Marcom Lopezom (pobjedom nad Nestorom i Zimonjićem 7-6 (8), 6-3).

'Zadovoljan sam načinom na koji sam odigrao turnir u globalu, ali ne i polufinalnim mečom', rekao je Nadal i potom objasnio u čemu on vidi razloge svojeg poraza.

'Nisam bio prepasivan, mislim da sam bio više nervozan nego pasivan. Mislim da nije trebalo doći do tie-breaka u trećem setu, takav je moj osjećaj. Igrao sam loše, posebno u prvom gemu trećeg seta na svoj servis', dodao je treći najbolji tenisač današnjice i zaključio:

>> Ljubo nakon senzacije protiv Nadala: Ovo je fantastično!

>> Fantastični Ljubičić pobijedio i Nadala u polufinalu!

'Protiv Ljubičića su se spojili neki faktori, nisam bio na razini, a imao sam malo i nesreće. Ali igrao sam dobro cijelog tjedna do tog trenutka, a sada me čeka naporan rad kako bih u Miamiju mogao doći u priliku nešto osvojiti.'

Posljednji naslov Nadal je osvojio u svibnju prošle godine (Rim), a valja reći da su ga na putu ka osvajanju turnira spriječile i veliki problemi s ozljedama koljena.