Nadal i Federer sigurno prema međusobnom susretu

Španjolski tenisač Rafael Nadal, vodeći u svjetskom poretku, slavio je u meču 3. kola ATP turnira iz Masters 1000 serije u Miamiju 6-3, 6-3 pobjedu protiv sunarodnjaka Feliciana Lopeza.

Napravio je time najbolji tenisač današnjice novi korak prema mogućem polufinalu s vječitim rivalom, švicarskim tenisačem Rogerom Federerom, koji je nešto ranije sa 7-6(4), 6-4 bio bolji od Juana Monaca i kojem slijedi ogled protiv Oliviera Rochusa.

Nadal, dvostruki finalist Miamija, u dosadašnjem dijelu turnira nije niti jednom izgubio servis, a u ponedjeljak sunarodnjaku nije niti ponudio priliku da ga ugrozi na početnom udarcu

"Odigrao sam u dobrom ritmu. Uvijek je teško igrati protiv Felija, nije ugodno. Puno igra sliceom, agresivan je i ima fantastičan servis. Ne voli igrati duge poene", kazao je Nadal nakon meča u kojem je Lopezu početni udarac u prvome setu uzeo u sedmome gemu, a potom i u devetom.

U nastavku meča dugog 78 minuta iskoristio je jedinu takvu šansu za sedmu pobjedu u devetom meču protiv Lopeza.

Nadalu slijedi ogled protiv boljeg iz dvoboja Tsonga (15) - Dolgopolov (21).