Nada je kratko trajala: Wimbledon ostao bez Hrvatica

Kao i prošle godine, Petra Martić zaustavila se u drugom kolu Wimbledona. Ovaj je put od nje bolja bila lanjska polufinalistkinja, Bugarka Cvetana Pironkova, slavivši 6-1, 6-4...

Sve je bilo gotovo već za 67 minuta igre. U prvom si je setu 20-godišnja Hrvatica dozvolila gubitak dvaju servis-gemova i izgubila 6-1. U drugom je držala servis do desetog gema, kada ju je Pironkova breaknula za konačnu pobjedu.

Petra je puno više griješila od tri godine starije Bugarke, 33. na WTA-ovoj ljestvici. Napravila je tako 98. igračica svijeta deset neprisiljenih pogrešaka više (17-7).

U trećem kolu Pironkovu čeka pobjednica ruskog dvoboja između druge nositeljice Vjere Zvonarjeve i Jelene Vesnine. Prođe li Zvonarjeva, gledat ćemo reprizu lanjskog polufinala u kojem je uspješnija bila Ruskinja.

S druge strane, Martić i dalje mora čekati priliku za premijeran prolaz u treće kolo na Grand Slam turniru.

Osim nje, poraz u drugom kolu Wimbledona doživjela je i druga hrvatska tenisačica Mirjana Lučić. Za nijansu više pokazala je slovačka tenisačica Dominika Cibulkova, 24. nositeljica turnira.

Slavila je 22-godišnja Slovakinja 3-6, 6-3, 8-6 plasiravši se tako treći uzastopni put u treće kolo trećeg Grand Slam turnira u godini.

Hrvatska je tenisačica bolje otvorila meč. Braknula je Slovakinju u presudnom trenutku, osmom gemu prvog seta, odserviravši potom za 6-3.

Bolje je Lučić krenula i u nastavku te opet prva, i to u petom gemu, oduzela servis suparnici za 3-2 vodstvo. Na njezinu žalost, Cibulkova je baš tada zaigrala dobro i vezala četiri gema za 6-3 pobjedu.

Veći dio odlučujućeg seta u prednosti je bila Cibulkova, koja je prvi 5-4 vodstvu servirala za meč. Breakom se 29-godišnja Hrvatica uspjela spasiti i potom povesti 6-5. Cibulkova je potom uspješno sačuvala servis za izjednačenje, zatim treći put u setu oduzela servis suparnici i potom odservirala za konačnu pobjedu.

Lučić je jako pala na servisu u trećem setu, tijekom kojeg je odservirala samo tri asa a napravila sedam dvostrukih servis-pogrešaka. Kroz meč je servirala odlično skupivši 14 asova naspram jednog Slovakinje. Prikupila je, nažalost, 38 neprisiljenih pogrešaka, 17 više od Cibulkove.