Murray brutalno razbio Federera i došao do titule u Šangaju!

Britanski tenisač Andy Murray, četvrti igrač svijeta, pobjednik je Masters turnira iz serije 1000 u Šangaju. U finalu je nadigrao Rogera Federera sa 6-3, 6-2...

Od početka do kraja meča Murray je bio dominantan igrač na terenu. Po dva puta u svakom setu oduzimao je servis Federeru, dok je na svoj servis spasio svih šest break-lopti.

Federer je uvelike olakšao Murrayju put do pobjede, njegove osme u 13. međusobnom susretu, vlastitim neforsiranim pogreškama. Napravio ih je čak 30, naspram Murrayjevih 18, što je za susret u kojem se odigralo tek 16 gemova puno previše.

Posebice je Federera iz takta izbacila odluka linijskog suca u četvrtom gemu drugog seta kada je spašavao break-loptu. Linijski sudac dosudio je aut na Federerov udarac koji bi mu donio laku situaciju za poen, a Švicarac je potom zatražio procjenu “Oka sokolovog”. Usporena snimka je pokazala da je lopta bila “unutra”, te se poen ponavljao, ali ovoga je puta otišao na stranu Murrayja.

Bio je to trenutak koji je definitivno prelomio meč, te je Federer nakon njega postao puno nervozniji.

Murrayju je osvojeni naslov šesti u karijeri na turnirima iz serije Masters 1000, te drugi ovosezonski i 16. ukupno u karijeri.

Federer je ostao na 63 osvojena naslova u karijeri, a porazom je propustio izjednačiti se s Rafaelom Nadalom na brojci od 18 osvojenih naslova na turnirima iz Masters serije 1000.