Monfils rastužio Srbe, Đoković ih vratio u igru!

Nakon prvog dana finala teniskoga Davis Cup natjecanja rezultat je između Srbije i Francuske izjednačen (1-1). Domaćinu finala je izjednačenje donio treći igrač svijeta Novak Đoković...

Poslije Monfilsove lake pobjede protiv Tipsarevića, jednako je u beogradskoj Areni, na oduševljenje domaćih navijača, reagirao Novak Đoković pobijedivši Gillesa Simona 6-3, 6-1, 7-5. Meč je trajao dva sata i 18 minuta.

Prilično bitan trenutak se dogodio kod 3-3 u prvom setu, gemu koji je trajao prilično dugo i u kojem je Simon spasio tri break-lopte, ali je i propustio nekoliko gem-lopti za 4-3. Na kraju je taj gem otišao na Đokovićevu stranu, a posredstvom toga je Srbin napravio u nastavku meča veliku seriju. Dobio je prvi set 6-3, u drugom je još lakše srušio otpor Francuza kojega praktički nije niti bilo (6-1), a i treći set je Đoković otvorio breakom.

I tada je Simon počeo nešto bolje igrati. Ustalio se na igri pri servisu, a kod 5-4, kada je Đoković servirao za meč, je spasio dvije meč-lopte i iskoristio drugu break-priliku za izjednačenje na 5-5. Time su se otvorila mala vrata prema dramatičnom meču, no već u idućem gemu je opet pao Simonov servis, a Đoković pri serviranju kod 6-5 nije napravio drugu pogrešku.

Nakon dva sata i 17 minuta Đoković, inače na kraju meča vidno umoran, je dobio meč sa 6-3, 6-1, 7-5 i tako izjednačio rezultata u meču na 1-1. Iskoristio je četvrtu meč-loptu.

U subotu je na programu igra parova. S jedne strane će biti Nenad Zimonjić i Viktor Troicki, a s druge Michael Llodra i Arnaud Clement.