Kakav povratak: Mirjana Lučić u 'hrvatskom derbiju' bolja od Šprem!

Dva sata i petnaest minuta trajao je meč pun preokreta na WTA turniru u Birminghamu.

Pobijedila je Lučić 6-3, 5-7, 7-6(3) spasivši dvije meč-lopte kod 6-5 u trećem setu.

Mirjana Lučić, koja je do glavnog turnira došla preko kvalifikacija, je mogla meč završiti u dva seta. U drugom je, naime, kod 5-4 servirala za pobjedu, no ne samo da je propustila tu šansu, već je od 5-3 izgubila četiri gema u nizu za 7-5 Šprem u tom setu.

Čak štoviše, izgubila je Lučić šest gemova zaredom jer je Šprem povela 2-0 u trećem setu, ali je tada Lučić vratila izgubljeno i kod 3-3 došla ponovno u prednost napravivši break za 4-3. Taj plus je kratko stajao na njenoj strani jer je već u idućem gemu Šprem oduzela servis suparnici.

Dramatika se tako preselila u tie-break trećeg seta, no kod vodstva 6-5 je Šprem propustila dvije meč-lopte. U tie-breaku se ključnim pokazala dvostruka servis pogreška Šprem kod 4-3, nakon čega više nije dobila niti poen do kraja. Bila je to, inače, 18 (!?) dvostruka servis pogreška Varaždinke u meču.

Treba reći da je Šprem možda osjetila posljedice od dana ranije kada je morala igrati dva sata i 28 minuta za pobjedu protiv Nijemice Kristine Barrois.

Realizacija break-šansi je bila gotovo identična. Lučić je iskoristila četiri od 10 šansi, a Šprem četiri od 11. No, Lučić je ipak ostvarila nešto više poena ukupno (114-103).

Bio je ovo prvi međusobni meč u karijeri 110. tenisačice na svijetu (Šprem) i 195. (Lučić).