Miami: Roddick preokrenuo Nadala i ušao u finale

Američki tenisač Andy Roddick nastavlja sa sjajnim rezultatima. Pobjedom protiv Rafaela Nadala 4-6, 6-3, 6-3 se plasirao u finale ATP turnira u Miamiju...

Drugi je ovo uzastopni finale Roddicka na turnirima Masters serije 1000. Igrao je finale u Indian Wellsu, ali tamo nije mogao protiv hrvatskog tenisača Ivana Ljubičića. U Miamiju ima novu priliku, a jedino će se još ispred njega pojaviti jedna prepreka, pobjednik meča Robina Söderlinga i Tomaša Berdycha.

Rafael Nadal je drugi put zaredom zapeo u polufinalu. U Indian Wellsu je i za njega bio koban Ljubičić.

Roddick je u polufinalu Miamija odigrao odlično drugi i treći set meča koji je trajao dva sata i pet minuta. U drugom setu nije suparniku dopustio niti jednu break loptu, a u trećoj dionici samo jednu i to u drugom gemu. Nakon što se spasio u tom trenutku, odmah nakon toga je napravio break za 2-1 i potom držao servis do kraja. Čak je kod 5-3 prekinuo dramu i drugi put u tom setu napravio break za pobjedu.

Bio je ovo osmi meč u karijeri Roddicka i Nadala, te treća pobjeda Amerikankca, trenutačno osmog igrača na svijetu. Sva tri meča je Roddick dobio na tvrdoj podlozi (US Open 2004., Dubai 2008. i Miami 2010.).

U prvom je setu bolji dojam ostavljao Nadal, te čak i na drugi servis nije ostavljao mnogo prostora Roddicku (samo je tri od 13 poena uzeo Amerikanac u tim trenucima). No, od početka drugog seta se počeo okretati meč na stranu Roddicka, pogotovo nakon što je kod 4-3 bez izgubljenog poena napravio break za 5-3.

Na kraju su oba tenisača imala jednaki broj neforsiranih grešaka (25), a Roddick je imao više izravnih poena (37-29).

Nadalove muke se tako i dalje nastavljaju. Španjolac nije osvojio turnir od svibnja prošle godine kada je slavio u Rimu.